دستگاه welder چیست؟

Welder  به معنای جوشکار است از این دستگاه برای اتصال دو کورد (لوله ، شلنگ ) در کیسه های خون پلاسما ، پلاکت و یا در محیط های آزمایشگاهی از آن استفاده می شود.

دستگاه ولدر کیسه خون اتصال دو کورد را به صورت استریل و بدون نشتی انجام می دهد. این دستگاه قادر است اتصال دو لوله را در حالت بدون مایع(خشک) یا با وجود مایع به صورت صحیح و بدون هرگونه نشتی انجام دهد.

لزوم استفاده از ولدر در آزمایشگاه ها و انتقال خون زمانی است که اپراتور قصد دارد مایع را بین دوکیسه بدون ورود هرگونه هوا و به صورت استریل منتقل کند. قابل ذکر است که در صورت ورود هوا یا باز شدن کیسه های خون یا فرآورده های خونی نحوه ی استفاده و مدت زمان نگهداری آن تغییر میکند. با استفاده از ولدر این مشکل حل میشود.

اپراتور برای استفاده از دستگاه  کورد دو کیسه را بر اساس راهنمای دستگاه در محل مخصوص قرار می دهد. دستگاه به صورت اتومات دو کورد را به هم متصل می کند.

نحوه ی عملکرد ولدر کیسه خون

ولدر یک هیتر (گرمکننده) دارد. در این هیتر دما تا  نزدیک 300 درجه افزایش می یابد. از طرفی تیغه ای یکبار مصرف در دستگاه قرار دارد که برای برش کورد ها به کار میرود هنر طراحی دستگاه در این است که در لحظه ی برش کورد ها ، همزمان اتصال دو کورد را با دمای بالا و بدون نشتی برقرار میکند. مدت زمان لازم برای اتصال دو کورد تنها چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد. پس از اتصال ، تیغه استفاده شده در محفظه خروجی قرار میگیرد و تیغه جدید برای عملکرد مجدد دستگاه به صورت اتوماتیک جایگذاری می شود.

welder

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]